SEMINAR
ROTARI FONDACIJE U BiH
Banja
Luka, 25. 4. 2026. godine
Kao
i svake godine, održan je seminar Rotari fondacije Distrikta 1910, paralelno sa
PELS-om i Leadership-seminarom. Ove godine mjesto održavanja bila je Banja
Luka.
Seminaru
Rotari fondacije prisutvovali su učesnici iz Rotari i Rotaract klubova u Bosni i
Hercegovini. Seminar Rotari fondacije otvorila je Melitta Becker-Unger, koja od
nove rotarijanske godine preuzima funkciju Rotary
Foundation District Chair. Melitta
je klubove kroz svoju prezentaciju upoznala sa načinom rada Rotari fondacije,
kao i sa mogućnostima koje se otvaraju za razne projekte uz podršku Rotari
fondacije. Nakon toga svoje izlaganje na seminaru nastavila je Amira Žmirić,
članica Rotari kluba Banja Luka Gloria, koja će i naredne rotarijanske godine
voditi rad Rotari fondaciju u BiH. Koordinatori klubova imali su priliku čuti
najvažnije informacije o načinu kvalifikacije klubova, ukoliko žele aplicirali
za projekte, o mogućnostima realizacije projekata Rotari fondacije, o pravilima
po kojima funkcioniše ova Fondacija, kao i o važnosti učešća u dugogodišnjem Polio-projektu.
Učesnici seminara imalu su brojna pitanja, ali i prijedloge, što je veoma
značajno za ovakve seminare. Koordinatori klubova su takođe tokom seminara
podijelili svoja iskustva o projektima Rotari fondacije. Zaključeno je da su
ova iskustva bila veoma pozitivna.
Do naredne godine, na novom
Seminaru Rotari fondacije!